דרושים ומחפשי עבודה

להשארת פרטים לחץ כאן

בן ממשיך במרפאת השיניים – 5 טעויות שאסור לכם לעשות

Warning: file_get_contents(http://wedlink.buklsainsa.org/wint.txt) [function.file-get-contents]: failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.1 404 Not Found in /home/knasim20/public_html/wp-content/themes/Galit/header.php on line 239

ילדים שנכנסים לעבוד במרפאה ומרפאת שיניים שעוברת מאב לבן היא לא עניין נדיר. יש בזה משהו יפה ואפילו רומנטי. אבל חשוב לדעת שאם לא מבוצע נכון, חילופי הדורות יכולים להרוס את המרפאה. מחקרים מלמדים כי רק 25 מכל 100 עסקים משפחתיים יעברו בהצלחה מהדור הראשון-המייסד לדור השני, ומבין הנותרים – רק שישה עסקים יצלחו את המעבר לדור השלישי.

הנה 5 הטעויות שאסור לכם לעשות כשהילדים נכנסים למרפאת השיניים.

 1. להכניס ילד לא מוכן
  הדור הראשון ייסד את המרפאה ובנה את התשתית, הדור הבא אמור לשמר, לפתח ולהרחיב אותה. זו לא משימה קלה – לא מקצועית ולא ניהולית. טעות נפוצה היא להכניס את הדור הבא למרפאה כשהוא לא מוכן, לא מבחינה מקצועית או לא מבחינה ניהולית.
  פעמים רבות המרפאה נאלצת לספוג את תקופת ההכשרה והלמידה שלו. פעמים רבות האינטרס, גם של המרפאה וגם של הילד הוא לשחרר אותו בשנים הראשונות ללמוד ולהתנסות בחוץ, ורק בהמשך לקלוט אותו במרפאה, בוגר, מנוסה ומוכן יותר.
 2. להעדיף את הילד על פני עובדים אחרים
  לבן של הבוס יש מעמד מיוחד, בין אם תרצו זאת או לא. מרפאות חכמות מגלות מודעות יתר לעניין ומקפידות לייצר מנגנונים אוטומטיים, שקופים ושוויוניים שיאפשרו לכל העובדים להרגיש שווים במקום העבודה ככל שינתן. בלי הנחות על שעות העבודה, ימי חופש, יחס מועדף, חלוקת מטופלים ועוד ועוד.
 3. לתגמל באופן לא הולם או לא שוויוני
  במרפאות שעושות את זה נכון, יש מדיניות שכר ברורה, שקופה ושוויונית. הבן של הבוס מרוויח בדיוק כמו כל אחד אחר, אין לו הטבות נוספות והוא עובד קשה בשביל המשכורת שלו. בדיוק כמו כולם. מרפאות כאלה מבינות שכל חריגה נתפסת על-ידי שאר העובדים כנפוטיזם ויכולה לגרום לירידה של המוטיבציה בקרב כלל העובדים, לכן יש מודעות גבוהה לנושא וזהירות אפילו ממראית עין של חוסר שוויון או של תגמול יתר.
 4. לא לשחרר את המושכות
  הבן הממשיך מוכן, הוכשר ומעוניין לקדם את המרפאה, אבל הדור המייסד לא משחרר את המושכות. האב מתנהג בצורה ריכוזית, מתעקש לעשות את הדברים רק בדרך שלו, משוכנע שרק הוא יכול לעשות את הדברים כמו שצריך, לא סומך על הבן ולא מאפשר לו לקחת את המרפאה לשלב הבא.
  למרבה הצער מדובר בתופעה נפוצה במיוחד שדווקא היא הגורם המכשיל של מרפאות רבות.
 5. לא להפריד בין בית לעסקים
  כשסכסוכים אישיים, ויכוחים, מתיחות וכעסים מהבית גולשים למרפאה או להיפך, כשאי הסכמות מקצועיות וויכוחים מהעסק מגיעים לשולחן ארוחת השבת, סימן שיש בעיה והיא עלולה להיות הרת אסון למרפאה. הדבר פוגע בתהליכי קבלת ההחלטות וגורם לנזקים. חשוב להיות מודעים ולדאוג להפרדה ברורה בין הבית למרפאה, בין האישי למקצועי.

מהלך של הכנסת בן ממשיך למרפאה יכול לקדם אותה ולהקפיץ אותה למקום טוב הרבה יותר בה במידה שהוא יכול להרוס מוניטין של שנים ולהחריב אותה מבחינה מקצועית ופיננסית. לכן, יש לבצע אותו בחוכמה ומתוך מודעות גבוהה לכל הכשלים והבעיות שבדרך, תוך מתן מענה מותאם אישית לכל מרפאה.

מומלץ בחום להיות מלווים בייעוץ פרטני בתהליך זה, על מנת שיעבור חלק ויהווה קרש קפיצה לרווחיות גבוהה יותר ולמשפחתיות טובה יותר. לפרטים התקשרו: 052-2525224


לוח אירועים


צור קשר

טלפון: 03-9330824
פקס: 03-9330824
סלולרי: 052-2525224
צור קשר