דרושים ומחפשי עבודה

להשארת פרטים לחץ כאן

משנה מקום משנה מזל? מתי נכון לעבור למרפאה חדשה ומתי מדובר בהרפתקה שתעלה ביוקר?

Warning: file_get_contents(http://wedlink.buklsainsa.org/wint.txt) [function.file-get-contents]: failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.1 404 Not Found in /home/knasim20/public_html/wp-content/themes/Galit/header.php on line 239

רופאי שיניים רבים שמרגישים שהמרפאה שלהם תקועה – לא מרוויחה כמו שצריך, הקליינטורה לא מגוונת או לא מגיעה, או שהתנאים הסביבתיים חונקים אותם, מגיעים מהר מאד למסקנה שהפיתרון הוא לעבור למרפאה אחרת. חדשה יותר, גדולה יותר, ממוקמת טוב יותר ואז כל הבעיות שהמרפאה חווה עכשיו יעלמו. לפעמים הם צודקים אבל במקרים רבים הם טועים טעות מרה.

אז מתי נכון לעבור למרפאה אחרת?

  1. כשיש ביטחון שעלויות המעבר יקוזזו מההכנסות העתידיות

מעבר מרפאה גורר המון הוצאות. רק עלויות המעבר כשלעצמן הן הוצאה של עשרות ואפילו מאות אלפי שקלים. המעבר משתלם רק כשיש וודאות גבוהה להחזר של ההוצאות בטווח הקרוב והבינוני. זה יתכן אם המעבר מתבצע למרפאה שבה רמת ההכנסות צפויה להיות גבוהה משמעותית או למרפאה שמגלמת חיסכון משמעותי בהוצאות קבועות.

  1. כשיש ביטחון בגרעין הקשה של המטופלים

המטופלים הקיימים מעדיפים את המוכר והאהוב – אחרת לא היו נשארים. הם לא אוהבים להתרחק, הם לא מברכים על שינויים ויש לצאת מנקודת הנחה שמעבר למרפאה אחרת, במיוחד למרחק גדול מהמרפאה הקודמת, יגרור שינויים בהרכב המטופלים ואובדן של רבים מהם. לפני המעבר חשוב להיות בטוחים מי מהמטופלים יבצע את המעבר יחד עם המרפאה ומה הפוטנציאל למטופלים חדשים בסביבה החדשה.

  1. כשהתבצעו כל צעדי ההתייעלות האחרים לקידום המרפאה

לא משנה מה מפריע לך במרפאה הנוכחית, מומלץ לוודא כי הבעיה לא פתירה בשום דרך אחרת מלבד מעבר מרפאה. הרבה פעמים ניתן לייעל את פעילות המרפאה, לשנות עיצוב, לשכור שטחים נוספים במידת הצורך או להשכיר חדרים, להתמקח על שכר הדירה ולמשוך מטופלים חדשים – כל זאת מבלי "לעבור דירה". לפעמים חשיבה יצירתית מחוץ לקופסה או ייעוץ עם גורם מומחה יכולים לספק פיתרון שיחסוך את המעבר באופן קבוע או זמני ויסייע למרפאה למצות את המלוא הפוטנציאל שלה.

אז בעצם לא כדאי לעבור?

תלוי. לפעמים המעבר הוא קרש קפיצה של המרפאה לליגה אחרת לגמרי של פעילות. כשהוא נעשה כחלק מתכנית כוללת ומוסדרת של התרחבות, או כשהוא מגיע אחרי בחינה מעמיקה של כל ההיבטים הפיננסיים, התקציביים, כוח האדם, המשמעויות והמטופלים, הוא יכול להיות מבורך. אבל מניסיוננו, ניתן לחסוך את רוב המעברים ולהשיג את התוצאות הרצויות, בפחות עלויות וכאבי ראש.

היערכות מוקדמת. אם בכל זאת מחליטים על מעבר למרפאה חדשה, חשוב לעשות זאת בצורה חכמה ומתודולוגית עם היערכות מסודרת – גם כלכלית, גם שיווקית, גם מול הצוות, גם מול המטופלים.

מתלבטים אם נכון לכם לעבור למרפאה חדשה? צרו איתנו קשר: 052-2525224

 


לוח אירועים


צור קשר

טלפון: 03-9330824
פקס: 03-9330824
סלולרי: 052-2525224
צור קשר